پورتال خدمات الکترونیکی

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

چهارشنبه, 13 تیر 1397 ساعت 10:29

نشست نحوه عضویت ایران در مرکز توسعه سازمان همکاری اقتصادی و توسعه برگزار می شود

نشست نحوه عضویت ایران در مرکز توسعه سازمان همکاری اقتصادی و توسعه به همت معاونت امور بین الملل اتاق ایران، چهارشنبه 27 تیر برگزار می شود.

معاونت امور بین الملل اتاق ایران نشست نحوه عضویت ایران در مرکز توسعه سازمان همکاری اقتصادی و توسعه را با حضور مسعود کاووسی، مشاور پژوهشی این مرکز در پاریس، برگزار می کند.

مرکز توسعه سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) به بررسی مشکلات و چالش های پیش روی کشورهای در حال توسعه می پردازد. این سازمان هر ساله نشستی برگزار می کند که طی آن مقامات OECD، سیاست گذاران کشورهای در حال توسعه، بخش های خصوصی، دانشگاهی، رهبران جامعه مدنی و همچنین نمایندگان عالی رتبه سازمان های بین المللی به منظور بررسی تحولات اساسی و بحث و گفت وگو پیرامون چگونگی تاثیر چشم انداز توسعه از سیاست های کلان کشورها، گرد هم می آیند.

این مرکز، موضوعات اصلی رشد، اشتغال، مهاجرت و توسعه را از دیدگاه کشور متاثر مورد بررسی قرار داده و با ارائه چشم اندازی دراز مدت، رویکردی جامع را مشتمل بر راه حل های یکپارچه در راستای توسعه اقتصادی ارائه می کند. اعضای مرکز توسعه را کشورهای آفریقایی، آسیایی و آمریکای لاتین تشکیل می دهند.

علاقه مندان به حضور در این نشست می توانند مراتب حضور خود را حداکثر تا تاریخ 20 تیرماه از طریق نمابر 88825111 و تلفن 85732363 به این معاونت اعلام کنند.

بازدید 255 دفعه